ВЕЙП - ПРАВДА І МІФИ

Вейпінгом називають використання електронних сигарет, які являють собою інгалятори, що складаються з мудштука, аромайзера, випарника рідини і акумулятора або блоку батарейок. Виробники стверджують, що електронні сигарети безпечні і можуть застосовуватися в якості засобу нікотінозамінної терапії.

Однак фахівці вказують на те, що можливі ризики вейпінга ще належить досліджувати.

Шкода від вейпу - розвіюємо міфи:

«Вейпери не палять, а парять» - такий головний лозунг у підростаючого покоління курців. Молоді люди запевняють своїх родичів, що це заняття не загрожує їхньому здоров'ю, до того ж це дуже модно.

Так звані вейп-бари ростуть як гриби після дощу, в них мало не кожен день проходять змагання з клаудчейсінгу і койлбілдінгу. Перше – змагання на найбільшу і красивішу хмару пари, друге – хвастощі один перед одним красивими і складними намотками у модів (пристроїв).

Коли стверджують про шкоду сигарет, мають на увазі головним чином нікотин. Хоча будь-який хімік скаже вам, що від домішок в сигаретах шкоди більше, ніж від їх основного інгредієнту. Але за виробництвом сигарет хоча б стежить держава. А які речовини, що викликають звикання, містяться в електронних сигаретах, споживач може тільки здогадуватися.

Фахівці з Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі визначили, які токсичні речовини утворюються при курінні електронних сигарет. Вчені також з'ясували, яким чином температура, тип і тривалість експлуатації інгалятора впливають на рівень шкідливих викидів.

Дослідники виявили, що в парі міститься 31 шкідлива хімічна сполука, в тому числі окис пропілену і гліцидолу, які є вірогідними канцерогенами. Хіміки продемонстрували, що термічний розклад пропіленгліколю і гліцерину, що містяться в складі рідини для заправки сигарети, призводить до вивільнення акролеїну і формальдегіду, які мають токсичні властивості.

Акролеїн подразнює слизову оболонку очей і дихальних шляхів, викликає сльозотечу, а також має мутагенні властивості. Формальдегід, крім перерахованих властивостей, впливає на центральну нервову систему.

Все це провокує облітеруючий бронхіоліт. Хвороба призводить до рубцювання крихітних повітряних мішечків у легенях, вона виснажлива і незворотна. Починається з задишки, з часом призводить до хронічного кашлю, від якого вже не позбутися, а згодом перетворюють людину на безпорадно хворого.

В європейських країнах вже давно відмовилися від куріння електронних сигарет. Виробники рідини і власники вейп-барів підносять даний вид куріння як антитютюнову програму. Але ж, сподіваємося, ви прекрасно розумієте, що це всього лиш маркетинговий хід.

Тому пояснюйте своїй дитині, що мода мінлива, а здоров'я повернути складно.