Головна » 2021 » Червень » 18

Наскільки корисною є та їжа, яку діти споживають щодня? Зізнайтесь, хто з батьків вираховує кількість білків, жирів, вуглеводів, які щодня має отримати дитина? А мінеральних речовин? А вітамінів?  

Тим часом існує документ – наказ Міністерства охорони здоров’я України від 03.09.2021 року №1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії».

Міністерство освіти і науки України зобов’язує організовувати шкільне харчування, виходячи з норм, що розрахували дієтологи

Добова потреба в енергії, білках, жирах та вуглеводах

 

Добова потреба у мінеральних речовинах

 

Добова потреба у вітамінах

Переглянути норми фізіологічних потреб

На сніданок дитина має з’їсти 25-30% від добової норми.


 

Мовою документів про харчування

Головний документ, яким користується освітній заклад при організації харчування – це Постанова Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Переглянути Постанову

Постанова повністю вступає в дію з 01.09.2021, але окремі її розділи виконуються вже зараз.


Норми фізіологічних потреб дитини визначені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 03.09.2021 року №1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії»

Переглянути норми


Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерством охорони здоров’я України від 25.09.2020 №2205. Харчування регламентується розділом VІ та додатком 9.

Переглянути Санітарний регламент


У закладі запроваджені стандарти НАССР (ХАССП). Це система управління безпечністю харчування.  Контроль за безпечністю харчування в закладах освіти України наразі здійснюється за цими новими правилами

Переглянути стандарти НАССР

Переглядів: 195 | Додав: malish | Дата: 18.06.2021 | Коментарі (0)

Роз’яснення Служби здоров’я щодо медоглядів школярів

 

Уже зовсім скоро батьки першокласників подаватимуть документи до школи. Національна служба здоров'я України підготувала роз’яснення, які саме медичні документи мають подавати батьки у такому випадку, а також надала відповіді на найпоширеніші питання щодо традиційних медоглядів для учнів 2-11 класів.

Батьки майбутніх першокласників разом з іншими документами мають подати медичні довідки № 086-1/о. У цих довідках міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та рекомендації відповідно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років.

Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр, із яким у дитини укладена декларація. Також цей лікар направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

 

Медогляд дітей, які вперше підуть у школу

Перед вступом до першого класу дитині потрібно відвідати таких лікарів:

  • дитячий хірург;
  • дитячий ортопед-травматолог;
  • дитячий офтальмолог;
  • стоматолог;
  • інші спеціалісти за показаннями.

Також необхідно здати такі аналізи:

  • аналіз крові на гемоглобін;
  • інші аналізи за показаннями.

Детальніше про медогляд для учнів 2-11 класів

Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед першим вересня.

Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.

Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

Слід пам’ятати, що направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, у якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.

Схему періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів також можна знайти у наказі Міністерства охорони здоров’я України.

Переглядів: 343 | Додав: malish | Дата: 18.06.2021 | Коментарі (0)